Yeni
Adım Adım Tasarım Yöntemleri

Adım Adım Tasarım Yöntemleri

19,55 TL KDV Dahil

-15%

23,00 TL

Kategori: Mimarlık Kitapları , Mimarlık Genel

Kargo Süres: 3-4 iş günü

75 ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo!

“Adım Adım” dizisinin Tasarım Yöntemleri adını taşıyan bu ikinci kitabında, dizinin ilk kitabı Tasarım Fikirleri’nin sonuçları temel alınmış ve tasarımcıların bir tasarım problemini çözerken yararlanabilecekleri bir dizi tasarım yöntemi ayrıntılı olarak incelenmiştir. Geometri ve doğal çevre, müzik ve matematik, bilinçaltı ve rasyonalist kaynaklar ile yaratım süreçlerinden hareketle geliştirilmiş bu yaklaşımlar çoğu kez tanınmış yapılardan örneklerle açıklanmış, mimarların belli çözümlere nasıl ulaştıklarını göstermek amacıyla yapıların mimari çizimlerinden yararlanılmıştır. Belli bir tasarım yöntemini empoze etme amacı taşımayan kitapta, mimarlığın ve mimari tasarımın metodolojisine ilişkin genel bir fikir edindirme çabası öne çıkmaktadır.

 

Kari JORMAKKA Hakkında

Kari Jormakka 1959 Helsinki doğumlu Fin mimar, tarihçi, eleştirmen ve pedagogdur..Helsinki Teknoloji Üniversitesi'nde Mimarlık okudu ve 1992 yılında Tempere Teknoloji Üniversitesi'nde doktorasını tamamladı.Viyana Teknoloji Üniversitesi'nde Mimarlık Teorisi Profesörü oldu.Viyana'da öldü.

Ayrıca en güncel Mimarlık Kitapları , İç Mimarlık Kitapları , Peyzaj Mimarlığı Kitapları ve Tasarım Kitapları %50'ye varan indirimlerle yayında. Mutlaka incelemenizi öneririz.

Bu Ürüne Bakanların İncelediği Diğer Ürünler

Top